top of page

HIGHLIGHTED

HABER

Galeri Vitrin’in 2025 dönemi başvuruları 30 Haziran’a kadar devam ediyor.

Goethe-Institut Ankara'dan Açık Çağrı

...

Ankara’nın merkezinde bulunan, yaya trafiğinin yoğun olduğu bir geçitte konumlanan ve Kasım 2020’den bu yana alternatif sanat alanı olarak kullanılan Galeri Vitrin’in 2025 dönemi başvuruları 30 Haziran’a kadar devam ediyor. Sanatı kamusal alana taşımaya imkân sağlayan ve farklı karşılaşmaları mümkün kılan Galeri Vitrin, 2025 yılında kariyerinin başında olan sanatçılara yer verecek.Çağrı, üretimini ve çalışmalarını Türkiye’de sürdüren, kariyerinin başında olan sanatçılara, sanatçı kolektiflerine ve küratörlere açıktır. Sunulan sergi projeleri mekâna özgü niteliğini taşımalıdır.


Galeri Vitrin, Ankara’nın merkezinde bulunan, yaya trafiğinin yoğun olduğu bir geçitte konumlanan ve Kasım 2020’den bu yana alternatif sanat alanı olarak kullanılan bir camekân. Sanatı kamusal alana taşımaya imkân sağlayan ve farklı karşılaşmaları mümkün kılan Galeri Vitrin’de 2025 yılında bir daha kariyerinin başında olan sanatçılara yer verilecek. Bir jüri tarafından seçilecek dört proje, 2025 yılında vitrinde sergilenecek.

Jüri üyeleri:

Coşkun Demirok, Mimar & Sanatçı

Hazan Yılmaz, Kültür Yöneticisi & Editör

Furkan Öztekin, Sanatçı & Yazar

Bilge Bal, Dr. Mimar-Eğitimci, Transdisipliner Mekânsal Araştırmacı

Linda Rödel, Goethe-Institut Ankara Kültürel Etkinlikler KoordinatörüSergiler ile ilgili ayrıntılar:


Her bir sergi projesi için verilecek bütçe 1750 Euro’dur. Bu bütçe, serginin hazırlanması için kullanılacak malzemeler, serginin duyuru görsellerinin tasarımı, vitrinin camına uygulanacak sergi künyesi ve QR kodu, sanatçının ve/veya küratörün ücreti, olası seyahatler ve sergi için gerekli olan diğer tüm harcamalar içindir.

Serginin süresi en az iki ay olacak ve tarihleri Goethe-Institut Ankara ile beraber belirlenecektir.

Goethe-Institut Ankara, serginin kurulumu için teknik destek sağlayacaktır.


Başvurular hakkında detaylı bilgi için goethe.de adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

bottom of page