top of page

HIGHLIGHTED

HABER

Medya sanatı, sanat teknolojisi ve teknoloji felsefesi odaklı Piksel.Bülten’in yeni sayısı yayında!

Günümüz Sanatında Yapay Zekanın Sınırlarını Keşfetmek: New York Fuarları, Nebula ve Oyun Odası

...

Yaz aylarını bağımsız bir yayın olarak selamlayan Piksel.Bülten’in bu sayısında “Günümüz Sanatında Yapay Zekanın Sınırlarını Keşfetmek: Sanatçı Söyleşileri” isimli iki bölümlük bir seriye yer veriyoruz. Üretimlerinde teknolojinin imkanlarından yararlanan güncel sanatçıları ağırlayan serinin ilk bölümünde; Beste İleri, Can Akgümüş, Cihan Bacak, Ahmet Rüstem Ekici & Hakan Sorar, yapay zeka araçları ve günümüz sanatı ilişkisini kendi sanat pratikleri üzerinden ele alıyor.


Feride İkiz, Venedik Bienali paralelinde şehirde düzenlenen etkileyici sergilerden “Nebula” ve sergiyi organize eden Fondazione In Between Art Film üzerine "Sislerin Ardını Görebilen Gözler İçin" isimli bir yazı kaleme alıyor. İkiz, “Nebula”da yer alan sanatçıların işlerine değinirken, sergiyi kavramsal olarak bütünleyen sis kavramına işaret ediyor.


Furkan Öztekin, "Oyun Odasının İçinde" isimli yazısında, bilgisayar oyunlarından ilham alan ve bilgisayar oyunlarını birer medyum olarak kullanan sanatçıların işlerini bir araya getiren “Dijital Sanatta Şimdi: Oyun Odası” sergisini ele alıyor. Sanat ve oyun arasındaki sınırları bulanıklaştıran sergiye sanatçıların eserleri üzerinden bakıyor.


Beyza Dilem Topdal ise dünyanın dört bir yanından önemli galeri ve sanatçıların yer aldığı New York fuarları "Frieze, NADA, Independent Art Fair ve Future Fair"den görsel notlarını Piksel.Bülten okuyucuları için derliyor.


Geçmiş sayılarımızı okumak, güncel içeriğimizi yakından takip etmek için Piksel.Bülten’e abone olun, e-postanıza gelsin.


Herkese keyifli okumalar ve mutlu pazarlar!


Can Akgümüş, Eser Görseli


Bize Ulaşın

bottom of page