top of page

HIGHLIGHTED

HABER

Sanatsal Araştırma Fonu, güncel sanat, tasarım, teknoloji ve ekoloji odaklı araştırmaları kapsarken, Üretim Fonu ise film ile hareketli görü

Salt'tan Sanat, Teknoloji ve Ekoloji Odaklı Açık Çağrı

Piksel. Creative Solutions

BBVA Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen Salt Sanatsal Araştırma ve Üretim Destek Programı’na başvurular 12 Mayıs’a kadar devam ediyor.


Açık Çağrı Afiş

Güncel toplumsal meseleleri disiplinlerarası yöntemlerle ele alan Türkiyeli sanatçılara yönelik iki yıllık destek programı, araştırma ve üretim için bir platform oluşturarak sanatçılar ile topluluklar arasındaki etkileşimi teşvik etmeyi amaçlıyor. Görsel sanatlar, küratöryel pratikler, tasarım, film, video ve performans alanlarında çalışan sanatçılara açık olan fonlar ile 2024 yılında sanat, teknoloji ve ekoloji kesişimindeki iki proje desteklenecek.


Sanatsal Araştırma Fonu, güncel sanat, tasarım, teknoloji ve ekoloji odaklı araştırmalara yöneliktir. Salt Araştırma arşivlerindeki kaynakların kullanılması teşvik edilir. Üretim Fonu ise hareketli görüntünün dinamik ve değişken niteliğine yanıt veren çalışmaları destekler. Film, sinema ve yeni medya araçlarını kullanan yazılı ve görsel sunumlar ile performanslar bu alana dâhildir.


2024 yılı başvuruları 21 Mart’tan 12 Mayıs’a dek devam edecek. Başvuru ve değerlendirme sürecinin ardından seçilen projeler Haziran ayında duyurulacak. Seçilen projelerin her birine 20.000 Euro’luk fon desteği sağlanacak. Ayrıca İspanya’da iki haftalık bir misafir sanatçı programına katılım ve fon kapsamında üretilen işleri Türkiye ve İspanya’da sergileme imkânı sunulacak.


Başvuru ve değerlendirme sürecinin ardından seçilen projeler Haziran ayında duyurulacak. Başvuru koşulları ve gerekli belgeler için saltonline.org’u ziyaret edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

bottom of page